Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 10

Славен е Јехова Бог

Select an Audio Recording
Славен е Јехова Бог

(Псалм 145:12)

 1. 1. Славен Бог е Јехова Бог!

  Нека дознае стар и млад!

  Итно е, да објавиме:

  денот негов иде, близу е.

  Тој одлучил дека сега е време

  за Исус да владее.

  Да кажеме сегде какви благослови

  Бог ќе ни донесе.

  (РЕФРЕН)

  Славен Бог е Јехова Бог!

  Нека чујат сите народи.

 2. 2. Славен Бог е Јехова Бог!

  Гласно пееме, среќни сме!

  Од срце сме благодарни,

  храбро ние ќе го славиме.

  Величествен тој е, Семоќен Бог,

  а кон нас добар, понизен.

  И милостив, грижлив секогаш е,

  ни ги слуша молитвите.

  (РЕФРЕН)

  Славен Бог е Јехова Бог!

  Нека чујат сите народи.