Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Добра вест од Бог!

Дали Бог има име?

Дали Бог има име?

Бог има многу титули, како што се Семоќен, Творец и Господар (Јов 34:12; Проповедник 12:1; Даниел 2:47). Но, дали има име?