Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Онлајн Библија | СВЕТО ПИСМО - ПРЕВОД НОВ СВЕТ

Псалми 87:1-7

Од синовите на Кореј. Песна, псалм. 87  Неговиот темел е на светите планини.+   Јехова повеќе ги сака портите на Сион+ отколку сите шатори на Јаков.+   Славно се зборува за тебе, граду на вистинскиот Бог!+ (Села)   Од оние што ме познаваат, ќе ги спомнам Раав+ и Вавилон.+ За Филистеја,+ Тир и Хус ќе се зборува: „Тој е роден таму“.+   За Сион ќе се каже: „Секој од нив е роден во него“.+ Севишниот+ лично ќе го утврди.+   Кога ќе ги попишува народите, Јехова ќе објави:+ „Тој е роден таму“.+ (Села)   Таму ќе има и пејачи и такви што играат оро,+ и тие ќе велат: „Сите мои извори се во тебе“.+

Фусноти