Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Онлајн Библија | СВЕТО ПИСМО - ПРЕВОД НОВ СВЕТ

Псалми 67:1-7

На управителот, за жичени инструменти. Песна, псалм. 67  Ќе ни се смилуваш, Боже, и ќе нѐ благословиш,+ ќе нѐ осветлиш со своето лице,+ (села)   за да се знае твојот пат на земјата,+ твоето спасение меѓу сите народи.+   Нека те фалат народите, Боже,+ нека те фалат+ сите народи!   Нека се радуваат племињата и радосно нека воскликнуваат,+ зашто ти ќе им судиш праведно на народите,+ ќе ги водиш племињата на земјата. (Села)   Нека те фалат народите, Боже,+ нека те фалат+ сите народи!   Земјата ќе го даде својот род,+ ќе нѐ благослови Бог, нашиот Бог.+   Бог ќе нѐ благослови,+ и сите краишта на земјата ќе се бојат од него.+

Фусноти