Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Онлајн Библија | СВЕТО ПИСМО - ПРЕВОД НОВ СВЕТ

Псалми 150:1-6

150  Фалете го Јах!+ Фалете го Бог во неговото свето место!+ Фалете го, вие што сте под небесниот свод, кој е одраз на неговата сила!+   Фалете го поради неговите големи дела!+ Фалете го поради неговото огромно величие!+   Фалете го со звуците на рогот!+ Фалете го со псалтир и со харфа!+   Фалете го со дајре+ и со оро!+ Фалете го со струни+ и со кавал!+   Фалете го со чинели со складен звук!+ Фалете го со чинели што ѕвечат!+   Сѐ што дише нека го фали Јах!+ Фалете го Јах!+

Фусноти