Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Онлајн Библија | СВЕТО ПИСМО - ПРЕВОД НОВ СВЕТ

Псалми 134:1-3

Песна за искачување. 134  Благословувајте го Јехова,+ сите Јеховини слуги+ што стоите ноќе во домот Јеховин!+   Во молитва подигнете ги во светост своите раце+ и благословувајте го Јехова!+   Од Сион нека те благослови Јехова,+ Творецот на небото и на земјата!+

Фусноти