Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Онлајн Библија | СВЕТО ПИСМО - ПРЕВОД НОВ СВЕТ

Псалми 131:1-3

Песна за искачување. Давидов псалм. 131  Јехова, моето срце не е горделиво+ и моите очи не се надмени.+ Не одам по преголеми работи,+ ниту по работи што се пречудесни за мене.+   Навистина си ја смирив и си ја успокоив душата,+ се чувствувам како мало дете во мајчината прегратка.+ Како дете се чувствува мојата душа во мене.+   Израел нека го чека Јехова+ отсега и довека!+

Фусноти