Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Онлајн Библија | СВЕТО ПИСМО - ПРЕВОД НОВ СВЕТ

Псалми 123:1-4

Песна за искачување. 123  Кон тебе ги подигам очите,+ кон тебе, кој живееш на небесата.+   Еве, како што очите на слугите се вперени во раката на нивниот господар+ и очите на слугинката во раката на нејзината господарка,+ така нашите очи се вперени во Јехова, нашиот Бог,+ додека не ни се смилува.+   Смилувај ни се, Јехова, смилувај ни се,+ зашто обилно се наситивме со презир.+   Обилно се насити нашата душа со исмејувањето од оние што се безгрижни,+ со презирот од оние што се надуени.+

Фусноти