Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Онлајн Библија | СВЕТО ПИСМО - ПРЕВОД НОВ СВЕТ

Псалми 117:1, 2

117  Фалете го Јехова, сите народи,+ оддајте му фалба, сите племиња!+   Зашто, голема е неговата милост* кон нас+ и довека трае Јеховината вистинољубивост.+ Фалете го Јах!+

Фусноти

Или: „лојална љубов“. Види ја фуснотата за 1Мо 19:19.