Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Онлајн Библија | СВЕТО ПИСМО - ПРЕВОД НОВ СВЕТ

Јов 25:1-6

25  Тогаш Вилдад од Суј+ одговори:   „Кај него се власта и стравот,+ тој создава мир на своите висини.   Имаат ли број неговите чети? Над кого не излегува неговата светлина?   Тогаш, како може смртниот човек да биде праведен пред Бог?+ Како може да биде чист оној што е роден од жена?+   Ете, месечината нема сјај, и ѕвездите не се чисти во негови очи,   а камоли смртниот човек, кој е црвче, синот човечки, кој е црв!“+

Фусноти