Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Младите прашуваат — делотворни одговори, том 2

Младите прашуваат — делотворни одговори, том 2

Ти требаат совети на кои можеш да се потпреш? Книгата Младите прашуваат — делотворни одговори, том 2, ти го дава токму тоа. Оваа книга содржи изјави на стотици млади од целиот свет на кои практичните совети од Библијата многу им помогнале. Дознај како можат да ти помогнат и тебе.

Во книгата се обработени темите:

  • Спротивен пол

  • Промени во животот

  • Пријателства

  • Училиште и врсници

  • Пари

  • Родители

  • Чувства

  • Рекреација

  • Духовен напредок

Можеш да ја преземеш оваа книга во PDF формат, или да нарачаш печатен примерок.

Забелешка: PDF-от од оваа книга сега содржи интерактивни полиња. Своите мисли и одговори можеш да ги запишеш директно во книгата доколку програмата за читање PDF документи на твојот уред ти го овозможува тоа.