Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Што велат некои млади

Одложување

Одложување

Дознај зошто е подобро да си ги завршуваш работите навреме, наместо да ги одложуваш.

Нешто повеќе

МЛАДИТЕ ПРАШУВААТ

Како да не ги одложуваш работите?

Предлози што ќе ти помогнат да не ги одложуваш работите.