Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

ПОУЧНИ АНИМАЦИИ

Технологијата и ти — кој кого контролира?

Технологијата и ти — кој кого контролира?

Лесно можеш да станеш зависник од технологија. Научи како ти да ја контролираш неа наместо таа тебе.

Нешто повеќе

РАЗБУДЕТЕ СЕ!

Дали мудро ги користиш електронските уреди?

Одговори ги прашањата во статијата за да го откриеш тоа.