Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

ПОУЧНИ АНИМАЦИИ

Победи ги насилниците без тупаници

Победи ги насилниците без тупаници

Дознај зошто некои деца ги малтретираат другите и што можеш да направиш ако тоа ти се случува и тебе.

Нешто повеќе

МЛАДИТЕ ПРАШУВААТ

Што да правиш ако те малтретираат?

Многу млади што се малтретирани се чувствуваат беспомошно. Во оваа статија ќе прочиташ што можеш да направиш за да ја подобриш ситуацијата.

РАЗБУДЕТЕ СЕ!

Притисок од врсниците

Под притисок од другите и добри луѓе може да направат лоши работи. Што треба да знаеш за ваквиот притисок и како да му се спротивставиш?