Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

ПРОЕКТИ ЗА СЕМЕЈНАТА ВЕЧЕР

ПРОЕКТИ ЗА СЕМЕЈНАТА ВЕЧЕР

Како нѐ зајакнува Јехова

СУДИИ ПОГЛАВЈА 6-7

Упатство за родителите: Со помош на овие проекти проучувајте ја Библијата како семејство.

ОД ИСТАТА РУБРИКА

Како да бидеме храбри

Помогни му на детето да научи што ни дава вистинска храброст.

Како да избереме да му служиме на Јехова

Со помош на овие упатства ќе можеш да ги поучиш своите деца како со радост да му служат на Јехова.

Израелците прават златно теле

Одбери некои од семејните проекти темелени на библискиот стрип.