Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му на Јехова!

Откако ќе ја направиш оваа картичка, пеј ја песната со наслов „Јехова е името твое“ и пробај да ја научиш напамет.

 

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА

Јехова е името твое (Песна 138)

Слави го величественото име на Јехова со оваа песна.