Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Песна 142 — Да проповедаме на најразлични луѓе

Јехова ги сака сите луѓе. Да видиме како можеме да бидеме како него.

 

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА — УЧИ НИЗ ИГРА

Да проповедаме на најразлични луѓе

На кои луѓе треба да им ја проповедаме пораката за Царството?