Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

БИБЛИСКИ СТРИПОВИ

Библиски стрипови

Јосиф спасува многу животи

Преземи го овој стрип и прочитај како Бог преку Јосиф спасил еден цел народ.

 

ОД ИСТАТА РУБРИКА

Јехова му дава мудрост на Соломон

Соломон бил најмудриот цар на Земјата. Како станал толку мудар? Какви грешки направил подоцна во животот?

Авраам станува Божји пријател

Бог го сметал Авраам за свој пријател. Како можеме и ние да станеме Божји пријатели?

Ное има вера во Бог

Ное го послушал Бог и изградил арка за да го спаси своето семејство од Потопот. Што учиме за верата во Бог од извештајот за Ное и Потопот?