Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Научи го напамет Псалм 83:18

Обој ја сликата и научи го напамет стихот.

 

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА

Победничка песна (Песна 132)

Исто како Мојсеј и Израелците, пеј ја оваа песна за да го фалиш Јехова.