Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Научи го напамет Псалм 133:1

Откако ќе ја испееш песна 20, обој ја сликата и научи го напамет Псалм 133:1. Од овој стих ќе дознаеш зошто се важни состаноците.

 

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА

Благослови ги нашите состаноци (Песна 20)

Пеј ја оваа песна и во овој видеоклип види што прават дечињата за редовно да одат на состанок.