Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Најди ги разликите: За време на конгрес

По што се разликуваат овие две слики? Која слика покажува како треба да се однесуваме?

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА

Да соработуваме во единство (Песна 53)

Види како нашите браќа си покажуваат љубов додека се на меѓународен конгрес.