Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Дозволи му на Јехова да те обучува

Како можеш да му дозволиш на Јехова да те обучува?

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА

Тој ќе те зајакне (Песна 60)

Јехова може да ти даде сила да постапуваш исправно.