Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Да проповедаме на најразлични луѓе

На кои луѓе треба да им проповедаме? Ајде да видиме.

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА

Да проповедаме на најразлични луѓе (Песна 142)

Дали им проповедаш на сите луѓе, без разлика на нивниот изглед?