Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Бракот е од Јехова

Мерилото на Јехова за бракот не се променило.

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА

Еден маж, една жена

Кои се Божјите мерила за бракот, и зошто треба да ги држиме?