Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Биди великодушен кон Јехова

Јехова е великодушен. И ти можеш да бидеш како него.

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА

Биди великодушен

Што се постигнува благодарение на великодушноста на Јеховиниот народ?