Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Како ќе ти помогне Јехова да бидеш храбар?

Што можеш да направиш за да бидеш храбар?

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА

Јехова ќе ти помогне да бидеш храбар

Што ќе ти помогне храбро да им зборуваш на другите за Јехова?