Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Песна 56 — Те молам, Татко, чуј ме

Каде и да сме, што и да правиме, можеме да го молиме Јехова, и тој ќе нѐ чуе.