Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Песна 20 — Благослови ги нашите состаноци

Зошто Јехова сака да одиме на состаноци?

 

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА — УЧИ НИЗ ИГРА

Научи го напамет Псалм 133:1

Кога сме заедно на состанок, Јехова нѐ благословува со мир и слога.