Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Песна 132 — Победничка песна

Како Јехова ги спасил своите слуги кај Црвеното Море?

 

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА — УЧИ НИЗ ИГРА

Научи го напамет Псалм 83:18

Зошто Јехова е „Севишен над целата земја“?