Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Песна 120 — Применувај сѐ што учиш

Јехова се радува кога пееме песни за него. Дечиња, пејте заедно со Кире и Софија и научете зошто е важно да го слушаме Јехова.