Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Поука 10: Научи да делиш со другите

Кире и Софија учат да делат со другите. А ти?

 

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА — УЧИ НИЗ ИГРА

Направи ја количката на Кире

Отпечати, исечи и состави за да ја направиш количката на Кире.