Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Поука 5: Да одиме во служба

Спремна ли е Софија да оди во служба?

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА — УЧИ НИЗ ИГРА

Направи си ташна за служба!

Зошто е важно да проповедаш? Овој проект ќе ти помогне да научиш како да си ја спремаш ташната за служба.