Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Поука 19: Биди великодушен

Како може да бидеме великодушни по примерот на Јехова?

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА — УЧИ НИЗ ИГРА

Биди великодушен кон Јехова

Како можеш да покажеш дека си великодушен?