Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Поука 8: Биди чист и уреден

Кире учи како да биде чист и уреден како Јехова.

Види и...

БИДИ ПРИЈАТЕЛ СО ЈЕХОВА — УЧИ НИЗ ИГРА

Помогни му на Кире да си ја исчисти собата!

Кире има изгубено 5 играчки кои треба да ги стави на своето место, преземи го овој проект или отпечати го и помогни му да ги најде.