Ndaku munda

Ndaku ku menu makese

Ndaku ku tshikebelu

Bantemu ba Yehowa

Tshiluba

Bible ku Enternete | BIBLE—NKUDIMUINU WA BULONGOLODI BUPIABUPIA

Mikanda ya mu Bible

Mikanda ya Mifundu ya mu tshiena Ebelu mifunda kumpala kua bikondo bietu ebi (kua Kristo)

DÎNA DIA MUKANDA

MUFUNDI (BAFUNDI)

MUABA

DIJIKIJA DIA DIWUFUNDA (K.B.B.)

LUPUOLO LUDI MALU MENZEKE (K.B.B.)

Genese

Mose

Tshipela

1513

“Ku tshibangidilu” too ne mu 1657

Ekesode

Mose

Tshipela

1512

1657-1512

Lewitiki

Mose

Tshipela

1512

Ngondo umue (1512)

Nomba

Mose

Tshipela ne mpata ya Moaba

1473

1512-1473

Dutelonome

Mose

Mpata ya Moaba

1473

Ngondo ibidi (1473)

Yoshua

Yoshua

Kanâna

b. 1450

1473–b. 1450

Balumbuluishi

Samuele

Isalele

b. 1100

b. 1450–b. 1120

Luta

Samuele

Isalele

b. 1090

Bidimu 11 bia mu Balumbuluishi

1 Samuele

Samuele; Gada; Natana

Isalele

b. 1078

b. 1180-1078

2 Samuele

Gada; Natana

Isalele

b. 1040

1077–b. 1040

1 Bakalenge

Yelemiya

Yuda

580

b. 1040-911

2 Bakalenge

Yelemiya

Yuda ne Ejipitu

580

b. 920-580

1 Kulondolola

Ezela

Yelushalema (?)

b. 460

Panyima pa 1 Kulondolola 9:44: b. 1077-1037

2 Kulondolola

Ezela

Yelushalema (?)

b. 460

b. 1037-537

Ezela

Ezela

Yelushalema

b. 460

537–b. 467

Nehemiya

Nehemiya

Yelushalema

p. 443

456–p. 443

Esetê

Môdekai

Shushana, Elama

b. 475

493–b. 475

Yobo

Mose

Tshipela

b. 1473

Bidimu bipite pa 140 pankatshi pa 1657 ne 1473

Misambu

Davidi ne bakuabu

 

b. 460

 

Nsumuinu

Solomo; Agû; Lemuele

Yelushalema

b. 717

 

Muambi

Solomo

Yelushalema

k. 1000

 

Musambu wa Solomo

Solomo

Yelushalema

b. 1020

 

Yeshaya

Yeshaya

Yelushalema

p. 732

b. 778–p. 732

Yelemiya

Yelemiya

Yuda; Ejipitu

580

647-580

Muadi

Yelemiya

Pabuipi ne Yelushalema

607

 

Yehezekele

Yehezekele

Babilona

b. 591

613–b. 591

Danyele

Danyele

Babilona

b. 536

618–b. 536

Hoshea

Hoshea

Samalea (Distrike dia)

p. 745

k. 804–p. 745

Yoele

Yoele

Yuda

b. 820 (?)

 

Amosa

Amosa

Yuda

b. 804

 

Obadaya

Obadaya

 

b. 607

 

Yona

Yona

 

b. 844

 

Mika

Mika

Yuda

k. 717

b. 777-717

Nahuma

Nahuma

Yuda

k. 632

 

Habakuka

Habakuka

Yuda

b. 628 (?)

 

Sefanya

Sefanya

Yuda

k. 648

 

Hagai

Hagai

Diasulula Yelushalema

520

Matuku 112 (520)

Zekâya

Zekâya

Diasulula Yelushalema

518

520-518

Malaki

Malaki

Diasulula Yelushalema

p. 443

 

 Mikanda ya Mifundu ya mu tshiena Greke mifunda mu bikondo bietu ebi (panyima pa Kristo)

DÎNA DIA MUKANDA

MUFUNDI

MUABA

DIJIKIJA DIA DIWUFUNDA (B.B.)

LUPUOLO LUDI MALU MENZEKE

Matayi

Matayi

Palestine

b. 41

2 K.B.B.–33 B.B.

Mâko

Mâko

Lomo

b. 60-65

29-33 B.B.

Luka

Luka

Kaisalia

b. 56-58

3 K.B.B.–33 B.B.

Yone

Mupostolo Yone

Efeso, anyi pabuipi

b. 98

Panyima pa mêyi a mbangilu, 29-33 B.B.

Bienzedi

Luka

Lomo

b. 61

33–b. 61 B.B.

Lomo

Paulo

Kolinto

b. 56

 

1 Kolinto

Paulo

Efeso

b. 55

 

2 Kolinto

Paulo

Makedonia

b. 55

 

Galatiya

Paulo

Kolinto anyi Antiokia wa mu Sulia

b. 50-52

 

Efeso

Paulo

Lomo

b. 60-61

 

Filipoyi

Paulo

Lomo

b. 60-61

 

Kolosayi

Paulo

Lomo

b. 60-61

 

1 Tesalonike

Paulo

Kolinto

b. 50

 

2 Tesalonike

Paulo

Kolinto

b. 51

 

1 Timote

Paulo

Makedonia

b. 61-64

 

2 Timote

Paulo

Lomo

b. 65

 

Tito

Paulo

Makedonia (?)

b. 61-64

 

Filemona

Paulo

Lomo

b. 60-61

 

Ebelu

Paulo

Lomo

b. 61

 

Yakobo

Yakobo (muanabu ne Yezu)

Yelushalema

k. 62

 

1 Petelo

Petelo

Babilona

b. 62-64

 

2 Petelo

Petelo

Babilona (?)

b. 64

 

1 Yone

Mupostolo Yone

Efeso, anyi pabuipi

b. 98

 

2 Yone

Mupostolo Yone

Efeso, anyi pabuipi

b. 98

 

3 Yone

Mupostolo Yone

Efeso, anyi pabuipi

b. 98

 

Yuda

Yuda (muanabu ne Yezu)

Palestine (?)

b. 65

 

Buakabuluibua

Mupostolo Yone

Patemo

b. 96

 

[Mêna a bafundi ba imue mikanda ne a imue miaba ivuabu bayifundile ki mmamanyike bimpe to. Bidimu bia bungi mbitshinka; kamanyinu ka p. kadi kumvuija “panyima pa,” ka k. kadi kumvuija “kumpala kua,” ne ka b. kadi kumvuija “bu mu,” anyi “pabuipi ne.”]