Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 107. LUGU

Stefanos visatakse kividega surnuks

Stefanos visatakse kividega surnuks

MEES, kes on siin põlvili, on Stefanos. Ta on Jeesuse ustav jünger. Kuid vaata, mis temaga praegu juhtub! Need mehed viskavad teda suurte kividega. Miks nad vihkavad Stefanost nõnda, et teevad midagi nii hirmsat? Vaatame järele.

Jumal on aidanud Stefanosel teha hämmastavaid imesid. Nendele meestele see ei meeldi, ja sellepärast hakkavad nad temaga vaidlema selle üle, kas ta õpetab rahvale tõde. Aga Jumal annab Stefanosele suure tarkuse, nii et ta näitab meestele, et nemad õpetavad valet. See vihastab neid veelgi rohkem. Sellepärast võtavad mehed ta kinni ja kutsuvad kohale mõned inimesed, kes tema kohta valet räägiksid.

Ülempreester küsib Stefanoselt: „Kas see kõik on tõsi?” Stefanos vastab suurepärase kõnega Piibli põhjal. Lõpuks räägib ta, et halvad inimesed on juba kaua aega tagasi Jehoova prohveteid vihanud. Siis ütleb ta: „Teie olete täpselt nende sarnased. Te tapsite Jumala sulase Jeesuse ega ole kuuletunud Jumala seadustele.”

See teeb religioonijuhid väga vihaseks! Nad kiristavad viha pärast hambaid. Stefanos aga vaatab üles ja ütleb: „Ennäe! Ma näen Jeesust seisvat taevas Jumala paremal käel.” Selle peale panevad nad kätega oma kõrvad kinni ja tormavad Stefanosele kallale. Nad haaravad temast kinni ja veavad ta linnast välja.

Siin võtavad nad oma kuued seljast ja annavad need noore mehe Sauluse kätte, et too neid valvaks. Kas sa näed Saulust? Siis hakkavad mehed Stefanost kividega viskama. Stefanos laskub põlvili, nagu sa näha võid, ja palub Jumalat: „Jehoova, ära karista neid selle kuriteo eest.” Stefanos teab, et religioonijuhid on mõnda neist petnud. Seejärel Stefanos sureb.

Kui keegi sulle midagi halba teeb, kas sa püüad temale halvaga vastata või palud Jumalat, et tema neile halba teeks? Stefanos ja Jeesus niimoodi ei teinud. Nad olid heatahtlikud isegi nende inimeste vastu, kes nende vastu halvad olid. Püüdkem nende eeskuju järgida.

Apostlite teod 6:8—15; 7:1—60.