Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 104. LUGU

Jeesus läheb taevasse tagasi

Jeesus läheb taevasse tagasi

JÄRGNEVATE päevade jooksul ilmub Jeesus veel palju kordi oma järelkäijatele. Kord näeb teda ligi 500 jüngrit korraga. Kas sa tead, millest Jeesus neile räägib, kui ta neile ilmub? Jumala kuningriigist. Jehoova saatis Jeesuse maa peale, et ta jagaks õpetusi Kuningriigist. Ja ta teeb seda ka peale surnuist ülestõusmist.

Kas sa mäletad, mis on Jumala kuningriik? Jah, Kuningriik on tõeline Jumala taevane valitsus, ja just Jeesuse on Jumal kuningaks valinud. Nagu me oleme õppinud, näitas Jeesus, milline suurepärane kuningas temast saab, sellega kui ta toitis näljaseid, tegi haigeid terveks ja äratas isegi surnuid ellu!

Milline on siis elu maa peal, kui Jeesus taevas tuhat aastat kuningana valitseb? Jah, kogu maa muudetakse kauniks paradiisiks. Pole enam sõdu, kuritegevust, haigusi, isegi mitte surma. Me teame, et see on tõsi, sest Jumal lõi maa selleks, et sellest saaks paradiis, millest inimesed rõõmu tunneksid. Just sellepärast ta tegigi alguses Eedeni aia. Jeesus hoolitseb selle eest, et see, mida Jumal tahab, täide läheks.

Nüüd on käes aeg, mil Jeesus peab taevasse tagasi minema. Jeesus on end 40 päeva jooksul oma jüngritele näidanud. Nad on kindlad, et Jeesus on jälle elus. Aga enne kui Jeesus oma jüngrite juurest ära läheb, ütleb ta neile: „Jääge Jeruusalemma, kuni te saate püha vaimu.” Püha vaim on Jumala tegutsev jõud, mis on nagu puhuv tuul ja mis aitab Jeesuse järelkäijatel teha Jumala tahtmist. Lõpuks ütleb Jeesus: „Te peate minust kuulutama maa kõige kaugemate paikadeni.”

Kui ta seda öelnud on, juhtub midagi hämmastavat. Jeesus hakkab taevasse tõusma, nagu sa siin näha võid. Peagi varjab pilv teda, ja jüngrid ei näe teda enam. Jeesus läheb taevasse ja hakkab sealt oma maa peal olevate järelkäijate üle valitsema.

1. Korintlastele 15:3—8; Ilmutuse 21:3, 4; Apostlite teod 1:1—11.