Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 103. LUGU

Läbi lukus ukse

Läbi lukus ukse

PEALE seda, kui Peetrus ja Johannes lähevad ära hauakambri juurest, kus Jeesuse surnukeha oli olnud, jääb Maarja sinna üksi. Ta hakkab nutma. Siis ta kummardub ja vaatab hauakambrisse, nagu me eelmisel pildil nägime. Seal näeb ta kahte inglit! Need küsivad temalt: „Miks sa nutad?”

Maarja vastab: „Nad on minu Issanda ära võtnud, ja ma ei tea, kuhu nad ta pannud on.” Siis pöörab Maarja ümber ja näeb üht meest. Mees küsib temalt: „Keda sa otsid?”

Maarja arvab, et see mees on aednik ja et võib-olla on tema Jeesuse keha ära viinud. Sellepärast ütleb Maarja: „Kui sina oled ta ära viinud, siis ütle mulle, kuhu sa ta pannud oled.” Kuid see mees ise ongi Jeesus. Ta on võtnud endale keha, mida Maarja ära ei tunne. Kui mees aga Maarjat nimepidi kutsub, teab Maarja, et see on Jeesus. Ta läheb kiiresti jüngrite juurde ja ütleb: „Ma olen Issandat näinud!”

Hiljem, selsamal päeval, kui kaks jüngrit on teel Emmause külla, tuleb nende juurde üks mees. Jüngrid on väga kurvad, sest Jeesus on tapetud. Aga kui nad kolmekesi koos edasi lähevad, selgitab mees neile palju asju Piiblist, ja see lohutab neid. Kui nad lõpuks peatuvad, et sööma hakata, saavad jüngrid aru, et see mees on Jeesus. Siis Jeesus kaob, ja need kaks jüngrit lähevad kiiruga Jeruusalemma tagasi, et apostlitele Jeesusest rääkida.

Samal ajal ilmutab Jeesus end ka Peetrusele. Teised satuvad vaimustusse, kui nad sellest kuulevad. Siis jõuavad need kaks jüngrit Jeruusalemma ja leiavad apostlid. Nad jutustavad apostlitele, kuidas Jeesus ka nendele end teel ilmutas. Kas sa tead, milline hämmastav asi juhtub just siis, kui nad sellest räägivad?

Vaata pilti. Jeesus ilmub otse sinna tuppa, kuigi uks on lukus. Kui õnnelikud jüngrid on! Kas pole see vaimustav päev? Kas sa oskad kokku lugeda, mitu korda on Jeesus nüüd oma järelkäijatele ilmunud? Kas sa saad kokku viis korda?

Apostel Toomas ei ole koos teistega, kui Jeesus ilmub. Niisiis ütlevad jüngrid talle: „Me nägime Issandat!” Toomas aga teatab, et ta usub seda alles siis, kui on ise Jeesust näinud. Kaheksa päeva pärast on jüngrid jälle lukus uste taga koos, ja seekord on Toomas nendega. Äkitselt ilmub Jeesus sinna tuppa. Nüüd Toomas usub.

Johannese 20:11—29; Luuka 24:13—43.