Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 85. LUGU

Jeesus sünnib laudas

Jeesus sünnib laudas

KAS sa tead, kes see väike beebi on? Jah, see on Jeesus. Just natuke aega tagasi sündis ta laudas. Laudas peetakse loomi. Maarja paneb Jeesuse sõime, kus tavaliselt eeslite ja teiste loomade toitu hoitakse. Aga miks on Maarja ja Joosep siin, loomade juures? Kas see on siis lapse sündimiseks sobiv koht?

Ei ole. Aga nad on siin järgmisel põhjusel: Rooma valitseja keiser Augustus andis välja seaduse, et igaüks peab minema tagasi oma sünnilinna, et lasta oma nimi ühte raamatusse kirja panna. Joosep sündis siin, Petlemmas. Aga kui nad Maarjaga kohale jõudsid, polnud nende jaoks enam kusagil ruumi. Sellepärast pidid nad tulema siia loomade juurde. Just sel päeval sünnitas Maarja Jeesuse! Nagu sa aga näed, on lapsega kõik korras.

Kas sa näed karjaseid, kes Jeesust vaatama tulevad? Nad olid öösel aasal lambaid karjatamas, kui äkki nende ümber hele valgus säras. See oli ingel! Karjased tundsid suurt hirmu. Kuid ingel ütles: „Ärge kartke! Mul on teile häid sõnumeid. Täna sündis Petlemmas Issand Kristus. Tema päästab inimesed! Te leiate ta riietesse mähitud ja sõimes magavat.” Järsku ilmus palju ingleid ja nad hakkasid Jumalat kiitma. Sellepärast läksid karjased otsekohe Jeesust otsima, ja nüüd on nad ta leidnud.

Kas sa tead, miks on Jeesus nii eriline? Kas sa tead, kes ta tegelikult on? Tuleta meelde, et selle raamatu esimeses loos rääkisime Jumala esimesest Pojast. See Poeg töötas koos Jehoovaga taevaste, maa ja kõige muu loomisel. Tema ongi see Jeesus!

Jah, Jehoova võttis oma taevase Poja elu ja pani selle Maarja sisse. Kohe hakkas laps tema sees kasvama, nii nagu teised lapsed oma ema sees kasvavad. Kuid see laps oli Jumala Poeg. Lõpuks sündis Jeesus Petlemmas, siin, selles laudas. Kas sa nüüd mõistad, miks inglid olid nii õnnelikud, kui nad võisid inimestele öelda, et Jeesus on sündinud?

Luuka 2:1—20.