Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 97. LUGU

Jeesus tuleb kui kuningas

Jeesus tuleb kui kuningas

VARSTI pärast seda, kui Jeesus on teinud terveks kaks pimedat kerjust, jõuab ta Jeruusalemma lähedale väikesesse külla. Ta ütleb kahele jüngrile: „Minge külla ja te leiate noore eesli. Päästke ta lahti ja tooge mulle.”

Kui eesel on Jeesuse juurde toodud, istub Jeesus selle selga. Siis ratsutab ta lähedalasuvasse Jeruusalemma. Kui ta linna lähedale jõuab, tuleb suur rahvahulk talle vastu. Enamik inimesi võtab oma kuue seljast ja laotab selle tee peale. Teised murravad palmioksi. Nad laotavad ka need tee peale ja hüüavad: „Jumal õnnistagu kuningat, kes tuleb Jehoova nimel!”

Kaua aega tagasi oli Iisraelis kombeks, et uued kuningad ratsutasid noore eesli seljas Jeruusalemma, et end rahvale näidata. Täpselt nii teeb ka Jeesus. Ja need inimesed näitavad, et nad soovivad Jeesust endale kuningaks. Kuid mitte kõik inimesed ei taha Jeesust endale kuningaks. Me võime seda näha sellest, mis juhtub siis, kui Jeesus templisse läheb.

Jeesus teeb templis terveks pimedaid ja halvatuid. Kui väiksed lapsed seda näevad, kiidavad nad valjult Jeesust. Kuid see vihastab preestreid, ja nad ütlevad Jeesusele: „Kas sa ei kuule, mida lapsed ütlevad?”

Jeesus vastab neile: „Kuulen küll. Kas te pole kunagi Piiblist lugenud: ’Väikeste laste suust toob Jumal kiitust’?” Niisiis jätkavad lapsed Jumala kuninga kiitmist.

Ka meie tahame olla sellised nagu need lapsed, on ju nii? Mõned inimesed võivad püüda teha nii, et me ei räägiks enam Jumala kuningriigist. Kuid meie räägime siiski teistele nendest imelistest asjadest, mida Jeesus inimeste heaks veel teeb.

Maa peal olles ei olnud Jeesusel veel õige aeg kuningana valitsema hakata. Millal see aeg saabub? Jeesuse jüngrid tahavad seda teada. Sellest loeme järgnevalt.

Matteuse 21:1—17; Johannese 12:12—16.