Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 94. LUGU

Ta armastab väikseid lapsi

Ta armastab väikseid lapsi

VAATA, kuidas Jeesus seda väikest poissi kallistab. Sellest on näha, et Jeesus tõesti hoolib lastest. Mehed, kes neid vaatavad, on tema apostlid. Mida Jeesus neile ütleb? Vaatame järele.

Jeesus ja tema apostlid on parajasti pikalt teekonnalt tagasi jõudnud. Tee peal olid apostlid omavahel vaielnud. Sellepärast küsib Jeesus neilt peale teekonda: „Mille üle te tee peal vaidlesite?” Tegelikult Jeesus teab, mille üle nad vaidlesid. Kuid ta küsib apostlitelt, et näha, kas nad ütlevad seda talle.

Apostlid ei vasta, sest tee peal olid nad vaielnud selle üle, kes nende seast on kõige suurem. Mõned apostlid tahavad olla tähtsamad kui teised. Kuidas Jeesus neile näitab, et ei ole õige püüda teistest suurem olla?

Ta kutsub enda juurde selle väikese poisi ja paneb ta kõikide nende ette seisma. Siis ütleb ta oma jüngritele: „Ma tahan, et te seda kindlasti teaksite: kui te endid ei muuda ega saa väikeste laste sarnaseks, ei saa te iial Jumala kuningriiki. Kuningriigis on suurim inimene see, kes saab selle lapse sarnaseks.” Kas sa tead, miks Jeesus nii ütles?

Sellepärast, et väga väikesed lapsed ei muretse selle pärast, kas nad on suuremad ja tähtsamad kui teised. Seega peaksid apostlid õppima olema selles suhtes nagu väikesed lapsed ega peaks tülitsema selle pärast, kes on suurem või tähtsam.

Ka mitmel teisel korral näitab Jeesus, kui väga ta väikestest lastest hoolib. Mõni kuu hiljem toovad mõned inimesed oma lapsed Jeesuse juurde. Apostlid ei taha neid Jeesuse ligi lasta. Kuid Jeesus ütleb oma apostlitele: „Laske lapsed minu juurde tulla ja ärge takistage neid, sest Jumala kuningriik kuulub sellistele inimestele nagu nemad.” Siis Jeesus kaisutab lapsi ja õnnistab neid. Kas pole tore teada, et Jeesus armastab väikseid lapsi?

Matteuse 18:1—4; 19:13—15; Markuse 9:33—37; 10:13—16.