Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 92. LUGU

Jeesus äratab surnud ellu

Jeesus äratab surnud ellu

SEE tütarlaps, keda sa siin näed, on 12-aastane. Jeesus hoiab tema käest kinni ning tema lähedal seisavad ta ema ja isa. Kas sa tead, miks nad nii õnnelikud on? Kohe kuuleme.

Tütarlapse isa Jairus on tähtis mees. Ühel päeval jääb ta tütar haigeks ja ta pannakse voodisse. Kuid tüdruk ei parane. Ta jääb järjest haigemaks. Jairus ning ta naine on väga mures, sest paistab, et nende väike tüdruk sureb. Ta on nende ainus tütar. Sellepärast läheb Jairus Jeesust otsima. Ta on kuulnud nendest imedest, mida Jeesus teeb.

Kui Jairus Jeesuse üles leiab, on Jeesuse ümber suur rahvahulk. Kuid Jairus pääseb inimeste vahelt läbi ning langeb Jeesuse jalge ette. „Minu tütar on väga-väga haige,” ütleb ta. „Palun tule ja tee ta terveks,” palub ta. Jeesus lubab tulla.

Kui nad teel on, tungib rahvahulk üha lähemale. Äkki Jeesus peatub. „Kes puudutas mind?” küsib ta. Kuna Jeesus tundis, et jõud läheb temast välja, teab ta, et keegi puudutas teda. Aga kes? See on naine, kes on 12 aastat väga haige olnud. Ta tuli Jeesuse juurde ja puudutas tema riideid ning sai terveks!

Tänu sellele ei ole Jairus enam nii mures, sest ta näeb, kui kerge on Jeesusel inimest terveks teha. Kuid siis saabub käskjalg. „Ära tülita Jeesust enam,” ütleb ta Jairusele. „Sinu tütar on surnud.” Jeesus kuuleb seda ja ütleb Jairusele: „Ära muretse, ta saab terveks.”

Kui nad lõpuks Jairuse majja jõuavad, nutavad inimesed suurest kurvastusest. Aga Jeesus ütleb: „Ärge nutke. Laps ei ole surnud. Ta vaid magab.” Kuid inimesed naeravad ja pilkavad Jeesust, sest nad teavad, et tüdruk on surnud.

Siis viib Jeesus tütarlapse isa ja ema ning kolm apostlit tuppa, kus tütarlaps lamab. Jeesus võtab tal käest kinni ja ütleb: „Tõuse üles!” Tüdruk ärkab ellu, just nagu sa siin näed. Ta tõuseb üles ja kõnnib! Sellepärast ongi ta ema ja isa väga-väga õnnelikud.

Tema pole esimene inimene, kelle Jeesus surnuist üles äratas. Esimene inimene, kellest Piibel räägib, on Naini linna lesknaise poeg. Hiljem äratab Jeesus surnuist üles ka Laatsaruse, Maarja ja Marta venna. Kui Jeesus valitseb Jumala kuningana, siis toob ta väga palju surnuid ellu tagasi. Kas me ei peaks selle üle rõõmsad olema?

Luuka 8:40—56; 7:11—17; Johannese 11:17—44.