Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 78. LUGU

Käsi kirjutab seinale

Käsi kirjutab seinale

MIS siin toimub? Inimesed peavad suurt pidu. Babüloni kuningas on kokku kutsunud tuhat tähtsat külalist. Nad kasutavad neid kuld- ja hõbekarikaid ning vaagnaid, mis on toodud Jeruusalemmast, Jehoova templist. Kuid äkki ilmuvad nähtavale inimkäe sõrmed ja hakkavad seinale kirjutama. Kõik hakkavad kartma.

Belsassar, Nebukadnetsari pojapoeg, on nüüd kuningas. Ta hüüab, et tema targad mehed kohale toodaks. „Sellele, kes oskab seda kirja lugeda ja mulle öelda, mida see tähendab, antakse palju kingitusi ja temast saab tähtsuselt kolmas valitseja kuningriigis,” ütleb kuningas. Kuid ükski neist tarkadest meestest ei oska seda kirja seinal lugeda ega selle tähendust seletada.

Kuninga ema kuuleb seda lärmi ja tuleb suurde söögisaali. „Ära karda,” ütleb ta kuningale. „Sinu kuningriigis on mees, kes tunneb pühasid jumalaid. Kui sinu vanaisa Nebukadnetsar oli kuningas, pani ta tema kõigi oma tarkade meeste ülemaks. Tema nimi on Taaniel. Lase ta kutsuda, ja ta ütleb sulle, mida see kõik tähendab.”

Otsekohe tuuakse Taaniel kohale. Peale seda, kui ta keeldub kingitusi vastu võtmast, hakkab Taaniel rääkima, miks Jehoova kord Belsassari vanaisalt Nebukadnetsarilt kuningavõimu ära võttis. „Ta oli väga uhke, ja Jehoova karistas teda,” ütleb Taaniel.

„Sina aga,” ütleb Taaniel Belsassarile, „teadsid kõike seda, mis temaga juhtus, kuid oled ikka sama uhke nagu Nebukadnetsar. Sa oled lasknud tuua siia Jehoova templi karikad ja vaagnad, ja te joote nendest. Sa oled ülistanud puust ja kivist tehtud jumalaid ega ole austanud meie Suurt Loojat. Sellepärast saatis Jumal selle käe neid sõnu kirjutama.”

„Siia on kirjutatud nii,” ütleb Taaniel: „MENEE, MENEE, TEKEEL, UFARSIIN.”

„MENEE tähendab, et Jumal on sinu kuningriigi päevad ära lugenud ja sellele lõpu teinud. TEKEEL tähendab seda, et sind on kaalutud ja leitud, et sa ei kõlba kusagile. UFARSIIN tähendab, et sinu kuningriik on antud meedlastele ja pärslastele.”

Sellel ajal kui Taaniel kõneleb, on meedlased ja pärslased hakanud Babüloni ründama. Nad vallutavad linna ja tapavad Belsassari. Kiri seinal läheb täide juba samal ööl! Kuid mis nüüd iisraellastest saab? Sellest saame varsti teada, kuid kõigepealt vaatame, mis Taanieliga juhtub.

Taaniel 5:1—30; 6:1.