Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 60. LUGU

Abigail ja Taavet

Abigail ja Taavet

KAS sa tead, kes see kena naine on, kes Taavetile vastu tuleb? Tema nimi on Abigail. Ta on tark naine ja ta hoiab Taavetit tagasi halba tegemast. Kuid enne kui me sellest kuuleme, vaatame, mis Taavetiga vahepeal juhtunud on.

Peale seda, kui Taavet Sauli eest põgeneb, varjab ta end ühes koopas. Ka tema vennad ja teised perekonnaliikmed tulevad sinna tema juurde. Ligi 400 meest koguneb Taaveti juurde, ja Taavet saab nende juhiks. Siis läheb Taavet Moabi kuninga juurde ja ütleb: „Palun luba minu isal ja emal sinu juures elada, kuni ma näen, mis minust saab.” Hiljem varjavad Taavet ja tema mehed end mägedes.

Peale seda kohtub Taavet Abigailiga. Tema mees Naabal on rikas maaomanik. Tal on 3000 lammast ja 1000 kitse. Naabal on õel mees. Aga tema naine Abigail on väga ilus. Peale selle oskab ta õigesti tegutseda. Kord päästab ta isegi oma perekonna. Vaatame, kuidas.

Taavet ja ta mehed on Naabali vastu head olnud. Nad on aidanud tema lambaid kaitsta. Siis ühel päeval saadab Taavet mõned oma mehed Naabali juurde, et Naabal neile ühe heateo teeks. Taaveti mehed tulevad Naabali juurde ajal, mil ta koos oma abilistega lambaid pügab. On pidupäev, ja Naabalil on rohkesti maitsvat sööki. Taaveti mehed ütlevad talle: „Me oleme sinu vastu head olnud. Me pole võtnud ühtegi sinu lammast, vaid oleme aidanud neid valvata. Palun anna nüüd meile midagi süüa.”

Kuid Naabal vastab: „Teiesugustele meestele ma küll oma toitu ei anna.” Ta räägib väga õelalt ja kõneleb halba Taaveti kohta. Kui mehed tagasi tulles sellest Taavetile räägivad, saab Taavet väga vihaseks. Ta ütleb oma meestele: „Pange oma mõõgad vööle!” Ja nad lähevad teele, et tappa Naabal ja ta mehed.

Üks Naabali meestest, kes kuulis Naabali õelaid sõnu, teatab Abigailile, mis on juhtunud. Otsekohe paneb Abigail toidu valmis. Ta tõstab selle eeslite selga ja asub teele. Kui ta Taavetit näeb, tuleb ta eesli seljast maha, kummardab Taaveti ees ja ütleb: „Mu isand, ära tee välja minu mehest Naabalist. Ta on rumal ja käitub rumalalt. Siin on kingitus. Palun võta see ja anna meile andeks.”

„Sa oled tark naine,” ütleb Taavet. „Sa hoidsid mind tagasi Naabalit tapmast, et talle tema õeluse eest tasuda. Mine nüüd rahuga koju.” Hiljem, kui Naabal sureb, saab Abigail üheks Taaveti naiseks.

1. Saamueli 22:1—4; 25:1—43.