Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 59. LUGU

Miks Taavet peab põgenema

Miks Taavet peab põgenema

PEALE seda, kui Taavet on Koljati tapnud, viib Iisraeli väepealik Abner Taaveti Sauli ette. Saul on Taavetiga väga rahul. Ta teeb Taavetist oma väepealiku ja võtab ta oma kuningakotta elama.

Hiljem, kui sõjavägi tuleb vilistidega võitlemast tagasi, laulavad naised: „Saul lõi maha tuhat, aga Taavet kümme tuhat.” See teeb Sauli kadedaks, sest Taavetile antakse rohkem au kui temale. Aga Sauli poeg Joonatan ei ole kade. Ta armastab Taavetit väga ja ka Taavet armastab teda. Siis tõotavad nad teineteisele, et jäävad alati sõpradeks.

Taavet on väga hea kandlemängija ja Saulile meeldib muusika, mida ta mängib. Kuid ühel päeval teeb Saul kadedusest midagi hirmsat. Kui Taavet kannelt mängib, võtab Saul oma piigi ja viskab teda sellega, öeldes: „Ma löön Taaveti piigiga seina külge!” Kuid Taavet põikab kõrvale ja piik lendab mööda. Ka teisel korral lendab Sauli piik Taavetist mööda. Nüüd mõistab Taavet, et ta peab väga ettevaatlik olema.

Kas sa mäletad, millise tõotuse Saul andis? Ta ütles, et ta annab oma tütre naiseks sellele, kes tapab Koljati. Lõpuks ütlebki Saul Taavetile, et Taavet saab tema tütre Miikali endale, kuid enne peab ta tapma 100 vilisti, kes on nende vaenlased. Kujuta ette! Saul loodab, et vilistid tapavad Taaveti. Kuid Taavet jääb ellu ja Saul annab oma tütre talle naiseks.

Ühel päeval ütleb Saul Joonatanile ja kõikidele oma sulastele, et ta tahab Taavetit tappa. Kuid Joonatan ütleb oma isale: „Ära tee Taavetile kurja. Ta pole sulle kunagi midagi halba teinud. Kõik ta teod on sulle hoopis suureks abiks olnud. Ta seadis isegi oma elu ohtu, kui ta tappis Koljati, ja kui sa seda nägid, oli sul hea meel.”

Saul kuulab oma poega ja lubab, et ta ei tee Taavetile kurja. Taavet kutsutakse tagasi ja ta teenib Sauli tema kojas nii nagu enne. Kuid ühel päeval, kui Taavet kannelt mängib, viskab Saul teda jälle piigiga. Taavet põikab kõrvale ja piik lendab seina. See on juba kolmas kord! Nüüd mõistab Taavet, et ta peab põgenema!

Sel õhtul läheb Taavet oma koju. Aga Saul saadab mehed teda tapma. Miikal teab, mis ta isa kavatseb teha. Sellepärast ütleb ta oma mehele: „Kui sa täna öösel ei põgene, oled sa homme surnud.” Miikal aitab sellel ööl Taavetil läbi akna põgeneda. Ja umbes seitse aastat peab Taavet end eri paigus varjama, et Saul teda üles ei leiaks.

1. Saamueli 18:1—30; 19:1—18.