Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 68. LUGU

Kaks poissi ärkavad jälle ellu

Kaks poissi ärkavad jälle ellu

KUI sa sureksid, mida sinu ema tunneks, kui sind jälle ellu äratataks? Ta oleks väga õnnelik! Aga kas võib inimene, kes on surnud, jälle elus olla? Kas on seda varem juhtunud?

Vaata seda meest, naist ja väikest poissi. See mees on prohvet Eelija. Naine on üks Sarepta linna lesk, ja see poiss on tema poeg. Ühel päeval jääb poiss haigeks. Ta jääb järjest haigemaks, kuni ta lõpuks sureb. Siis ütleb Eelija naisele: „Anna oma poeg mulle.”

Eelija viib surnud poisi teisele korrusele ja paneb ta voodisse. Siis ta palub: „Oo Jehoova, tee poiss jälle elavaks!” Ja poiss hakkab hingama! Siis viib Eelija ta alla tagasi ja ütleb naisele: „Vaata, sinu poeg elab!” Sellepärast ongi ema nii õnnelik.

Eliisa on üks teine tähtis Jehoova prohvet. Ta teenib Eelija abilisena. Kuid mõne aja möödudes teeb Jehoova ka Eliisa kaudu imesid. Ühel päeval läheb Eliisa Suunemi linna, kus üks naine on tema vastu väga lahke. Hiljem sünnib sellele naisele poeg.

Ühel hommikul, kui poiss on juba suuremaks sirgunud, läheb ta isa juurde, kes põllul tööd teeb. Äkki hüüab ta: „Mu pea valutab!” Peale seda, kui poiss on koju viidud, sureb ta. Kui kurb küll ta ema on! Ta läheb otsekohe Eliisat kutsuma.

Kui Eliisa kohale jõuab, läheb ta tuppa, kus on surnud laps. Ta palvetab Jehoova poole ja heidab poisi keha peale. Varsti läheb poisi keha soojaks, ja ta aevastab seitse korda. Kui õnnelik on ta ema, kui ta sisse tuleb ja näeb, et ta poeg on jälle elus!

Väga paljud inimesed on surnud. See on teinud nende perekonna ja sõbrad väga kurvaks. Meil ei ole võimet surnuid üles äratada. Kuid Jehooval on. Hiljem saame teada, kuidas ta tulevikus miljoneid inimesi surnuist üles äratab.

1. Kuningate 17:8—24; 2. Kuningate 4:8—37.