Hüppa sisu juurde

Hüppa alamenüüsse

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

eesti viipekeel

Minu piiblilugude raamat

 69. LUGU

Tüdruk aitab vägevat meest

Tüdruk aitab vägevat meest

KAS sa tead, mida see väike tüdruk räägib? Ta jutustab sellele naisele Jehoova prohvetist Eliisast ja imedest, mida Jehoova aitab tal teha. See naine ei tea Jehoovast midagi, sest ta pole iisraellanna. Kuid vaatame, miks on see tütarlaps tema majas.

See naine on süürlanna. Tema mees on Naaman, Süüria väepealik. Süürlased olid selle väikese iisraeli tütarlapse vangi võtnud, ja ta toodi Naamani naisele teenijannaks.

Naamanil on raske haigus, mida nimetatakse pidalitõveks. See haigus võib põhjustada isegi seda, et liha inimese keha küljest ära kukub. Niisiis ütleb tütarlaps Naamani naisele: „Kui ometi mu isand läheks Iisraelisse Jehoova prohveti juurde. Tema teeks ta pidalitõvest terveks.” Hiljem saab sellest kuulda ka tema mees.

Naaman tahab väga terveks saada; niisiis otsustab ta Iisraeli minna. Kui ta kohale jõuab, läheb ta Eliisa majja. Eliisa saadab oma sulase Naamanile ütlema, et see läheks ja peseks ennast seitse korda Jordani jões. Naaman saab väga vihaseks ja ütleb: „Minu kodumaa jõed on paremad kui kõik Iisraeli jõed.” Kui Naaman on seda öelnud, läheb ta minema.

Kuid üks tema sulane ütleb talle: „Mu isand, kui Eliisa oleks käskinud sul midagi rasket teha, oleksid sa seda teinud. Miks ei võiks sa ennast siis lihtsalt Jordanis pesta, nagu prohvet ütles?” Naaman kuulab oma sulast, läheb ja peseb ennast seitse korda Jordani jões. Kui ta seda on teinud, muutub ta liha tugevaks ja terveks!

Naaman on väga õnnelik. Ta läheb Eliisa juurde tagasi ja ütleb talle: „Nüüd ma tean kindlasti, et Iisraeli Jumal on ainus tõeline Jumal kogu maal. Sellepärast võta nüüd palun minult see kingitus vastu.” Kuid Eliisa vastab: „Ei, ma ei võta seda.” Eliisa teab, et on vale kinki võtta, sest Jehoova oli see, kes tegi Naamani terveks. Kuid Eliisa sulane Geehasi tahab seda kinki endale saada.

Kui Naaman ära läheb, jookseb Geehasi talle järele. „Eliisa saatis mind, et sulle öelda, et ta võtaks hea meelega sinu käest mõned kingitused oma sõprade jaoks, kes talle praegu külla tulid,” ütleb Geehasi. Loomulikult on see vale. Naaman aga ei tea seda ja sellepärast annab ta Geehasile mõned kingitused.

Kui Geehasi koju tagasi jõuab, teab Eliisa, mida Geehasi teinud on. Jehoova ütles talle seda. Sellepärast ta lausub: „Kuna sa oled sellise halva teo teinud, tuleb Naamani pidalitõbi sinu peale.” Ja nii ka otsekohe sünnib!

Mida me sellest õppida võime? Esiteks me peame nagu see väike tüdruk teistele Jehoovast rääkima. See võib palju head tuua. Teiseks, me ei tohi uhked olla, nagu Naaman alguses oli, vaid me peame kuulama Jumala sulaste sõna. Kolmandaks, me ei tohi valetada, nagu Geehasi valetas. Me võime Piiblit lugedes palju õppida, kas pole nii?

2. Kuningate 5:1—27.