Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 72. LUGU

Jumal aitab kuningas Hiskijat

Jumal aitab kuningas Hiskijat

KAS sa tead, miks see mees palub Jehoovat? Miks on ta pannud need kirjad Jehoova altari ette? See mees on Hiskija. Ta on kahe lõunapoolse Iisraeli suguharu kuningas. Ja ta on suures hädas. Miks?

Sellepärast, et Assüüria sõjaväed on 10 põhjapoolset suguharu juba hävitanud. Jehoova lubas sellel sündida, kuna need inimesed olid väga halvad. Ja nüüd tulevad Assüüria sõjaväed kahest suguharust koosneva kuningriigi vastu võitlema.

Assüüria kuningas on just kuningas Hiskijale kirjad saatnud. Need kirjad ongi Hiskija Jumala ette pannud. Nendes kirjades pilgatakse Jehoovat ja kästakse Hiskijal alla anda. Sellepärast Hiskija palubki: „Oo Jehoova, päästa meid Assüüria kuninga käest. Siis näevad kõik rahvad, et ainult sina üksi oled Jumal.” Kas Jehoova võtab Hiskijat kuulda?

Hiskija on hea kuningas. Ta ei ole selline nagu kümnest suguharust koosneva Iisraeli kuningriigi halvad kuningad ega selline nagu tema isa, halb kuningas Ahas. Hiskija on hoolega kuuletunud kõikidele Jehoova seadustele. Peale seda, kui Hiskija on palvetamise lõpetanud, saadab prohvet Jesaja temale sõnumi Jehoovalt: „Assüüria kuningas ei tule Jeruusalemma. Ükski tema sõjamees ei tule isegi linna lähedale. Nad ei lase ühtegi noolt linna pihta.”

Vaata pilti sellel leheküljel! Kas sa tead, kes need surnud sõjamehed on? Need on assüürlased. Jehoova saatis oma ingli, kes tappis ühe ööga 185 000 assüüria sõjameest. Niisiis annab Assüüria kuningas alla ja läheb koju tagasi.

Kahest suguharust koosnev kuningriik on päästetud ja inimesed elavad mõnda aega rahus. Aga peale Hiskija surma saab tema poeg Manasse kuningaks. Manasse ja tema poeg Aamon, kes saab peale teda kuningaks, on mõlemad väga halvad kuningad. Maa on jälle täis kurjust ja vägivalda. Kui kuningas Aamoni enda teenijad kuninga mõrvavad, saab tema poeg Joosija kahest suguharust koosneva kuningriigi kuningaks.

2. Kuningate 18:1—36; 19:1—37; 21:1—25.