Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 41. LUGU

Vaskmadu

Vaskmadu

KAS see ridva ümber põimunud madu näeb välja nagu päris madu? Kuid see ei ole päris madu. See madu on tehtud vasest. Jehoova käskis Moosesel selle mao ridva otsa panna, et inimesed võiksid seda vaadata ja ellu jääda. Aga teised maod, kes on maa peal, on päris maod. Nad on inimesi hammustanud ja nad haigeks teinud. Kas sa tead, miks?

Sellepärast, et iisraellased on Jumalale ja Moosesele vastu rääkinud. Nad hädaldavad: „Miks olete toonud meid Egiptusest sellesse kõrbesse surema? Siin pole toitu ega vett. Ja me ei taha enam seda mannat süüa.”

Kuid manna on hea toit. Jehoova andis seda neile ime läbi. Ime läbi andis ta neile ka vett. Kuid inimesed ei ole tänulikud selle eest, kuidas Jumal nende eest on hoolitsenud. Sellepärast saadab Jehoova need mürgised maod iisraellastele karistuseks. Maod hammustavad inimesi ja paljud neist surevad ära.

Lõpuks tuleb rahvas Moosese juurde ja ütleb: „Me oleme pattu teinud, sest oleme Jehoovale ja sinule vastu rääkinud. Palu nüüd Jehoovat, et ta need maod ära võtaks.”

Siis palub Mooses rahva eest. Ja Jehoova käsib Moosesel teha selle vaskmao. Ta käsib selle ridva otsa panna ja ütleb, et kõik, keda madu on hammustanud, peavad seda vaatama. Mooses teeb täpselt nii, nagu Jumal käsib. Inimesed, keda madu on hammustanud, vaatavad vaskmadu ja saavad jälle terveks.

Me võime sellest midagi õppida. Me kõik oleme teatud mõttes sellised nagu need iisraellased, keda need maod hammustasid. Meie kõik oleme surmaseisundis. Vaata enese ümber, ja sa näed, et inimesed jäävad vanaks ja haigeks ning surevad. See on nii sellepärast, et Aadam ja Eeva, esimene mees ja naine, pöördusid Jehoovast ära ning meie kõik oleme nende lapsed. Aga Jehoova on teinud nii, et me võime saada igavese elu.

Jehoova saatis oma Poja Jeesuse Kristuse maa peale. Jeesus riputati posti külge, sest paljud inimesed arvasid, et ta on halb inimene. Kuid et meid päästa, lasi Jehoova Jeesusel surra. Kui me vaatame tema poole ja järgime teda, võime saada igavese elu. Aga sellest saame edaspidi rohkem teada.

4. Moosese 21:4—9; Johannese 3:14, 15.