Hüppa sisu juurde

Hüppa sisukorda

Jehoova tunnistajad

Vali keel eesti viipekeel

 50. LUGU

Kaks vaprat naist

Kaks vaprat naist

KUI iisraellased satuvad raskustesse, hüüavad nad Jehoova poole. Jehoova vastab neile, andes neile abiks vapraid juhte. Piibel nimetab neid juhte kohtumõistjateks. Joosua oli esimene kohtumõistja, ja peale teda tulid sellised kohtumõistjad nagu Otniel, Eehud ja Samgar. Kuid kaks inimest, kes Iisraeli aitasid, olid naised: Deboora ja Jael.

Deboora on naisprohvet. Jehoova annab talle teateid tuleviku kohta, ja tema räägib rahvale, mida Jehoova on öelnud. Deboora on ka kohtumõistja. Ta istub mäestikus ühe palmi all, ja inimesed tulevad oma probleemidega tema juurde, et abi saada.

Sel ajal on Jaabin Kaanani kuningas. Tal on 900 sõjavankrit. Tema sõjavägi on nii tugev, et paljusid iisraellasi on jõuga sunnitud tema sulasteks saama. Kuningas Jaabini väepealik on Siisera.

Ühel päeval laseb Deboora kohtumõistja Baaraki kutsuda ja teatab talle: „Jehoova on öelnud: ’Võta 10 000 meest ja vii nad Taabori mäele. Seal juhin ma Siisera sinu juurde. Ja ma annan sulle võidu tema ja ta sõjaväe üle.’ ”

Baarak ütleb Deboorale: „Ma lähen, kui sa tuled koos minuga.” Deboora läheb kaasa, kuid ta ütleb Baarakile: „Võiduau ei saa osaks sinule, sest Jehoova annab Siisera ühe naise kätte.” Ja nii ka läheb.

Baarak läheb Taabori mäelt alla Siisera sõjameestele vastu. Kuid äkitselt põhjustab Jehoova üleujutuse ja paljud vaenlase sõjamehed upuvad. Kuid Siisera hüppab oma sõjavankrilt maha ja põgeneb.

Peagi jõuab Siisera Jaeli telgi juurde. Jael kutsub ta sisse ja annab talle piima juua. See teeb Siisera uniseks ja varsti magab ta sügavasti. Siis võtab Jael telgivaia ja lööb selle kurja mehe peast läbi. Kui Baarak hiljem saabub, näitab Jael talle surnud Siiserat. Niisiis võid sa näha, et kõik, mis Deboora ütles, läks täide.

Lõpuks tapetakse ka kuningas Jaabin, ja iisraellastel on jälle mõnda aega rahu.

Kohtumõistjate 2:14—22; 4:1—24; 5:1—31.